10220. ÖRHÄNGEN, 1par, 18k guld, slipad vit sten, HALSBAND, 18k guld, slipad vit sten samt KEDJA, 18k guld. 1900-tal. Tot vikt 10,3g.
Örhängen med skruv, stämplade GK 1972. Halsband GHa, hänge med vit sten, otydlig stämpel, 1970. Kedja, importstämpel.
Bruksslitage. Enkel kedja utan hänge är sönder.