102125. MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.
Sk axet modell. Vitlack.
Matbord, rund skiva, fyra avsmalnande kannelerade ben. Diameter 110, höjd 74 cm. Två extra skivor 30 + 30 cm.
Stolar, 4 st, axet modell.
Bruksslitage, sitsarna med fläckar.