PARTI GLAS, 13 delar, bland annat Palmqvist Orrefors, Iittala, Strömbergshyttan.

10212. PARTI GLAS, 13 delar, bland annat Palmqvist Orrefors, Iittala, Strömbergshyttan.

Vas med dekor av kvinna, Palmqvist, Strömbergshyttan, höjd 24cm. 5 fat/underlägg Iittala. Skål, gråtonad samt vas med fiskmotiv, Strömberg. Skål med ansikte, Kosta Boda. Skål, ljust blåtonad, Orrefors, diameter ca 27cm. Skål, uppläggningsfat samt ljusstake, osignerade.

Slitage. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Nagg.

Antal besök: 1 415