FAT OCH SKÅL, 2 delar, glas, Lena Hansson samt Orrefors.

101840. FAT OCH SKÅL, 2 delar, glas, Lena Hansson samt Orrefors.

Fat med dekor med blomma. Rosa och rödlila toner. Signerad Lena Hansson Steninge Slott 2002.
Diameter 37 cm.
Skål i klar glasmassa. Skuren dekor. Signerad Orrefors 4071-121.
Höjd 11 cm.
Diameter 15 cm.

Skål med kantnagg och undersidiga repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 37 cm.
Höjd 11 cm.
Diameter 15 cm.

Antal besök: 3 350