101323. MATSERVISDELAR, 53 delar, porslin, Hutschenreuther Arzberg Bavaria, Tyskland.
Vitglaserat gods. Bräm med dekor i relief. Servisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 assietter, 4 uppläggsfat, 2 skålar samt såsskål på fat.
Delar med nagg. Speglar med repor efter bestick.