PARTI NYSILVER, bland annat BESTICKSERVIS, Haga, 1900-tal.

101084. PARTI NYSILVER, bland annat BESTICKSERVIS, Haga, 1900-tal.

Partiet innehåller bland annat karott med lock, fat, sås och soppslev, tårtspade i olika modeller och utföranden samt
Bestickservis nysilver Haga, bland annat Skandia.
12 gafflar, längd 18 cm.
11 knivar med rostfria blad Jernbolaget Eskilstuna längd 21,5 cm.
12 skedar, längd 18,5 cm.
6 skedar, längd 21,5 cm.
8 smörgåsgafflar, längd 15 cm.
8 fruktknivar, längd 16,5 cm.
2 smörknivar, längd 18 cm.
Ostkniv, längd 21 cm.
3 uppläggningsbestick, längd 14,5 - 21 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 gafflar, längd 18 cm.
12 skedar, längd 18,5 cm.
6 skedar, längd 21,5 cm.
8 fruktknivar, längd 16,5 cm.
2 smörknivar, längd 18 cm.
Ostkniv, längd 21 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 988