KÄRL med lock, Allmoge, troligen Norge, 1800-tal.

10106. KÄRL med lock, Allmoge, troligen Norge, 1800-tal.

Skuren och bemålad dekor. Diameter 30 cm.

Skador. Sprickor. Slitage. Senare band.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 034