PARTI SILVER, 8 delar, mestadels 1800-tal. Tot vikt 290g, soppslev ovägd.

10079. PARTI SILVER, 8 delar, mestadels 1800-tal. Tot vikt 290g, soppslev ovägd.

Soppslev med svärtat trähandtag, otydliga stämplar, längd ca 40cm. Sockerströare GM, 1857. 2 skedar Wigren Malmö 1872. 4 skedar bland annat A.Tillström och Linderoth.

Bruksslitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, skador.

Antal besök: 708