100658. KERAMIKFÖREMÅL, 14 delar, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Vas "Piggelin", Marianne Westman, Höjd 20 cm.
Gräddkanna, "Blå Eld".
6 fisktallrikar.
Fat, Rörstrand, signerad AL.
Potta, Marianne Westman.
Vas, skål, fat samt ljusstake, Ingrid Persson.
Bruksslitage, enstaka nagg.