BAROMETRAR 2st bland annat O.H Ekfeldts samt TERMOMETER Asea Västerås, 1800/1900-tal.

100318. BAROMETRAR 2st bland annat O.H Ekfeldts samt TERMOMETER Asea Västerås, 1800/1900-tal.

Barometer, pappersetikett märkt Bangs Bogtrykkeri Nestved, längd ca 91 cm.
Barometer, O.H. Ekfeldts Välkända tillverkning, dekor av krona, längd ca ca 107 cm.
Kvicksilvertermometer, Asea Västerås, yttre dia ca 15 cm.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skador.

Antal besök: 1 402