VAS, "Argenta Celadon", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1940-tal.

100184. VAS, "Argenta Celadon", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1940-tal.

Höjd 24 cm. Dekor med fisk samt text vid mynningen "RIKSSKÖLDEN 1942".

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 1 829