4 djupa tallrikar, Rörstrand "Agne", 1897-1910 5 koppar m. fat, Gustavsberg "Windsor", 1908-1930
Jugendtallrikens diameter: 23,5 cm.
Slitage. En smärre nagg på jugendtallriken.