FIGUREN, træsnit, dateret 1949.

415801. FIGUREN, træsnit, dateret 1949.

Underside med mulig uklar signatur og dato 1949. Hånd med violin og sløjfe skåret i separate stykker og løst samlet. Højde ca 44 cm.

Slid, beskadigelse, reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 657