ANTIKVITETER (4).

ANTIKVITETER (4).
3280960. ANTIKVITETER (4).

Tre genstande, der inkluderer en romersk opaliserende flaske fra 2. - 3. århundrede e.Kr., en uigennemsigtig glascameo fra det 19. århundrede, der skildrer en herre i profil omkring 1850, et rødt vokssegl fra det 19. århundrede påskrevet „For Auld Lang Syne“, en fransk blå fløjlspolstret kasse fra det 19. århundrede med en forgyldt metaldekoration, ca. 1880 (4).

beskadigelse af flaskens kant, mindre spåner på kanten af cameo.

Tema

Curiosity Cabinet

Få foretaget en gratis vurdering!
3280960. ANTIKVITETER (4).

Tema

Curiosity Cabinet

Antal besøg: 185