FORTJENINGSMEDALJE, 23k og 18k guld med krone i forgyldt sølv, Af Kongl. Patriotisk Selskab.

257261. FORTJENINGSMEDALJE, 23k og 18k guld med krone i forgyldt sølv, Af Kongl. Patriotisk Selskab.

Ring make bånd stemplet 18k.
Krone i forgyldt sølv.
Medalje 23k guld, stemplet MJV GOLD 1954, diameter ca. 3,5 cm.
Samlet vægt inkl bånd ca 25,4 gram.

Namngravyr. Mindre slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ring make bånd stemplet 18k.
Krone i forgyldt sølv.

Namngravyr. Mindre slitage.

Antal besøg: 1.309