EINAR JOLIN. "Udsigt over Katarina kirke fra syd", blandede medier, signeret og dateret 1934.

235701. EINAR JOLIN. "Udsigt over Katarina kirke fra syd", blandede medier, signeret og dateret 1934.

Ca 35 x 50 cm.
Tekst på bagsiden "Købt i oktober 1935 på E Jolins udstilling Farve og form, katalog nr. 95" og "Udsigt over Katarina kirke fra syd Einar Jolin".

Monteres med paptape.

Kunstner/designer

Einar Jolin (1890–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ca 35 x 50 cm.

Monteres med paptape.

Kunstner/designer

Einar Jolin (1890–1976)

Antal besøg: 2.034