BÖCKER, 2 st, "Swerikes Rijkes Stadz-Lagh ... Gustaff Adolphs ..." H Keyser 1636 samt "Sweriges Rikes Lag ..." Gercken 1736.

227764. BÖCKER, 2 st, "Swerikes Rijkes Stadz-Lagh ... Gustaff Adolphs ..." H Keyser 1636 samt "Sweriges Rikes Lag ..." Gercken 1736.

"Swerikes Rijkes Stadz-Lagh Effter Den Stormechtighe / Högborne Furstes och Herres / Herr Gustaff Adolphs / Sweriges / Götes och Wendes etc Konungs / Storfurstes til Finland / Hertig uthi Estland och Carelen ..... åhr 1618."Trykt af Heinrich Keyser på bekostning af Anno 1636.

"Sweriges Rikes Lag gillad och antagen på riksdgen åhr 1734", Tryckt ... af Hartwig Gercken 1736. Og "Tillæg til registret öfwer Sweriges Rikes Lag ..." Lars Johan Colling, Stockholm, Trykt af Benjamin Gottl. Schneider Åhr 1737.

Slitage, skader, pletter, sider mangler. Ikke gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 941