226153. SMYKKER, 5 dele, sølv, 20. århundrede.
Blandt andet: Broche, stemplet Axelsson, GD & Co, Malmø, 1954, ca 5 x 2,5 cm.
Broche med porcelænsdekoration, Kalevala Koru, 1989, ca 3,5 x 2,5 cm.
Brugsslitage. En broche mangler en nål. Spænder. Buet nål. Dekorationer mangler.