KISTOR, 2 stk, 1800-tallet.

KISTOR, 2 stk, 1800-tallet.
208510. KISTOR, 2 stk, 1800-tallet.

Kiste dateret 1844, mål eksklusiv benstativ længde 75, bredde 53,5, højde 38 cm.
Kistelængde 59, bredde 49, højde 26 cm.

Slitage og skader. Senere benstilling.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 744