LARS NORRMAN. 3 stk, farvelitografier, signeret og nummereret.

14619. LARS NORRMAN. 3 stk, farvelitografier, signeret og nummereret.

Vindmølle og tørrestativ, nummer 271/310, billedmotiv 24,5 x 47 cm.
Træ med to ryttere, nummer 224/310, billedmotiv 39 x 54 cm.
Mand på båd, nummer 109/360, billedmotiv 27 x 51 cm.

Ikke undersøgt uden for rammen. Lidt gulnet.

Kunstner/designer

Lars Norrman (1915–1979)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Lars Norrman (1915–1979)

Antal besøg: 1.985