Akvarell paperille, 58 x 45,5 cm. Signerad Edvard Andersson. Leimasin, signeerattu (Kindström nr 1033), paperin takapuolella päivätty 1920-luku.
ALKUPERÄ:
Taiteilijan omaisuudesta.
Hieman aaltoileva ja kellastunut. Kulumista sekä kirkkaita repeämiä paperin reunoilla.