ANDREAS GÖRZEN. Maalaus/Pop-taide, 'Albert Einstein 3', 2018, Saksa.
Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?
3131918. ANDREAS GÖRZEN. Maalaus/Pop-taide, 'Albert Einstein 3', 2018, Saksa.
Kuvat
Kuvaus
Andreas Görzen (s. 1986), maalaus, 'Albert Einstein 3', 2018, Saksa, akryyli- ja LED-maali kankaalle. Albert Einsteinin monikrominen kuvaus, osittain maalattu mustalla vaalealla maalilla, monogrammoitu oikeassa alakulmassa ja signeerattu, päivätty, otsikoitu ja numeroitu '3780' takana, sertifikaatti, 120x150cm (124x154cm).
Taiteilija on henkilökohtaisesti allekirjoittanut ja päiväänyt todistuksen oston yhteydessä.
Andreas Görzen maalaa yksinomaan akryylimaaleilla kankaille. Lisäksi hän käyttää joissakin teoksissaan erilaisia materiaaleja, kuten höyheniä, Swarovski-kiviä, naamioita tai LED-värejä. Hänen teoksensa on tarkoitus auttaa tekemään maailmasta värikkäämpi ja iloisempi. Hän haluaa myös elvyttää ihmisten tunteita taiteellaan.
Kuvaus