Signerade Orrefors RD 2052 och märkta med vinröd etikett för helkristall. På den ena lampan är monteringen märkt Orrefors. Höjd 43, diameter 15,5 cm.
Repor på undersidan. Bruksskick. En lampfot är borrad i botten. Ej funktionstestade.
Nein
Carl Fagerlund (1915–2011)