CARL FAGERLUND. Tischlampen, ein Paar, Kristall, Orrefors.

423059. CARL FAGERLUND. Tischlampen, ein Paar, Kristall, Orrefors.

Signerade Orrefors RD 2052 och märkta med vinröd etikett för helkristall. På den ena lampan är monteringen märkt Orrefors.
Höjd 43, diameter 15,5 cm.

Repor på undersidan.
Bruksskick.
En lampfot är borrad i botten.
Ej funktionstestade.

Nein

Künstler/Designer

Carl Fagerlund (1915–2011)

Höjd 43, diameter 15,5 cm.

Repor på undersidan.
Bruksskick.
Ej funktionstestade.

Nein

Künstler/Designer

Carl Fagerlund (1915–2011)

Anzahl Besucher: 3.318