SESSEL, 1 Paar, Karl-Johan, erste Hälfte 19. Jh.

420291. SESSEL, 1 Paar, Karl-Johan, erste Hälfte 19. Jh.

Fanerade med mahogny. Lös stoppad sits. Genombruten rygg. Sabelben. Längd 55. Bredd 50. Höjd 85 cm.

Slitage. Mindre torrsprickor. Lagningar i armlän.

Anzahl Besucher: 886