SEKRETÄR, Mahagoni, zweite Hälfte 19.Jh..

418799. SEKRETÄR, Mahagoni, zweite Hälfte 19.Jh..

Beslag av mässing. Svärtade sidopilastrar. Fyra lådor, övre låda med nedfällbar front och bakomliggande skrivinredning. Längd 98. Bredd 48. Höjd 104 cm.

Slitage. Mindre torrsprickor. Fanerbortfall.

Schlüssel vorhanden.

Schlüssel vorhanden.

Anzahl Besucher: 1.135