1578838. ALBERT ENGSTRÖM. Ernster Mann.
Signiert Albert Engström, mit Widmung „To Johan Sjöqvist from the friend“, Kreide 24x24 cm.
Provenienz: Rue Du Alfred, Paris 1972 Provenienz: Anita Lindblom.