633. 629287. STENDAHL, HENRI & QUINT, PAUL.
Le Rouge et le Noir. Chronique du XIXè siècle. Orné de vignetter af Paul Quint. Lille folio i et tidssvarende halvt marokkansk bind med forgyldt dekoreret ryg, marmorerede brædder og forgyldt overkant. Ellers ubeskåret. Mindre brugsspor. Nr. 115 af 380 på vélin à la forme-papir. Bøde!