151. KARL EMANUEL JANSSON.

151. 1208915. KARL EMANUEL JANSSON.

Blomsterstilleben, signeret og dateret 1864, olie på lærred 61x46 cm.
Proveniens: Ifølge Karl Madsen, direktør for Statens Museum for Kunst, København 1911-25.

Utydelig signatur og datering, ældre lærredsreparation, større retouchering, slitage såsom let farvetab og punkteringer, ikke indrammet.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Katalognr.
151

Crafoord höstauktion 2019

Wieving November 23:th 11AM-2PM, November 25-29:th 1PM-5PM and on day of sale 10AM-noon.

Sale November 30:th at 12.00.

Antal besøg: 2.363