HJØRNESKAB, slutningen af 1800-tallet.

99005. HJØRNESKAB, slutningen af 1800-tallet.

Malet med guldfarvet dekoration af blade og fugle.
Længde 100 bredde / dybde ca 55 højde ca 219 cm.

Senere maleri. Brugsslitage. Der mangler en dekorativ knop på kronen.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 1.021