BØRNEBOG. Johan Møller.

BØRNEBOG. Johan Møller.
979863. BØRNEBOG. Johan Møller.

BØRNEBOG. Johan Møller. Femte Udgave, trykt hos JA Carlbohm i Stockholm, 1785. 48 s., 7 plader i kobberstik, delvist sirligt farvelagt af tidligere ejer. Flot senere halvfransk bind med rig rygsøjle forgyldt. Bogplade Gustaf Berndtsson.
Hele eksemplarer af denne bog er sjældne! Charmerende slidt indlæg.

Brugsspor. noter osv. godt brugt eksemplar, men komplet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 580