Bestående af: 7 tallerkener, 7 forretstallerkener, 11 små tallerkner, 11 dybe tallerkener, 1 + 2 fade, 1 + 1 skåle, terrin med låg, sauceskål, skål med hanke.
Brugsslitage, ridser.