953973. ARMBÅNDUR, Eterna-Matic Kontiki, Cal. 1424U, stål, automatisk, 1950'erne/60'erne.
Plexiglas.
Urskivens diameter ca 30 mm.
Serie nr. "4354623".
Slitage, ridser. Urskive med defekter. Armbånd ikke originalt. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.