URNA MED HÅNDTAG, majolika, Rörstrand, 1800-tallet.

93891. URNA MED HÅNDTAG, majolika, Rörstrand, 1800-tallet.

Samlet højde ca 44 cm.

Slitage, krakeleringer, lejlighedsvis glasurhak, reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet højde ca 44 cm.

Antal besøg: 1.408