LOMME KURSSTAND, 2 stk, inklusive bronze, 1800-tallet.

90025. LOMME KURSSTAND, 2 stk, inklusive bronze, 1800-tallet.

Lommebanestativ på træfod, bronze, med dekoration af blandt andet slange og drage. Forsænket engelsk nøglering mærket Edw Box Chichester, 1700-/1800-tallet. Højde inklusive fod ca 22 cm.
Lommeursstand, messing og glas, samt lommeur J.Holmer Arbrå.

Slitage, skader, dele mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.761