VASER, 3 stk, orientalske, inklusive cloissone, 20. århundrede.

84621. VASER, 3 stk, orientalske, inklusive cloissone, 20. århundrede.

Vase af messing med dekoration i rød og grøn, højde ca. 23,5 cm.
Vase af messing, højde ca. 18 cm.
Fyldt vase i cloissoné med dekorative blomster i sten/glas, total højde ca. 16 cm.

Brugsslitage, pletter, de store vaser med boringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 746