Sæt , 14 dele, inklusive Arthur Percy, Eugen Trost og Mari Simmulsson.

83763. Sæt , 14 dele, inklusive Arthur Percy, Eugen Trost og Mari Simmulsson.

7 bladformede tønder, Upsala-Ekeby.
Vase, mørkeblåt mønster, Eugen Trost 1962 Vase, blåt blomstermønster forneden, mærket M42. Lillemor Mannerheim M-serie Gefle.
Skål, Gefle Upsala-Ekeby, mærket XD, dia 17,5 cm.
Fed udsmykning af ansigt, Mari Simmulsson, længde ca. 12,5 cm.
Tønde, grøn-blå/sort dekoration af fugle, Arthur Percy. Mærket Gefle 1145, dia 30,5 cm.
Lågskål, Gefle, mærket 2039.
Skål, mærket Gefle, dia 12,5 cm.

Maksimal højde ca. 24,5 cm.

Slitage, mærker, krakeleringer, Kantstødt.
Største fad med reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lågskål, Gefle, mærket 2039.

Maksimal højde ca. 24,5 cm.

Største fad med reparation.

Antal besøg: 1.534