Maleri i drivhus, farvelitografi, signeret. Prøvetryk. Billedmotiv 31 x 23 cm. Dedikationstekst.
I skærgården, farvelitografi, signeret og dateret 1990. Prøvetryk. Billedmotiv 42 x 33 cm Vores køkkenvindue, farvelitografi, signeret og dateret 1984. Prøvetryk. Billedmotiv 48,5 x 60 cm Tussliago, farvelitografi, signeret. Prøvetryk. Billedmotiv 36 x 25 cm.
Fremstår med mindre slitage, foldede hjørner, mærker efter nåle. Oramade.