79175. SPISEBORD, inklusive mahognifiner, 1800-tallet.
Bestående af 1 par måneborde af længde 110, bredde 53, højde 77 cm. og med tillægsplader: 2 stk 60 cm + 1 stk 49 cm.
Renoveret. Slitage, pletter, ridser., Mindre finerskader. Kiler mangler. Regler for enkelt forlængerskive mangler.