Et par sølv cubic zirconia art deco stil dråbe øreringe.
Disse øreringe er af sølv (stemplet "925").
Øreringene er i hængelås-stil.
Hver dråbeørering er sat med en central klynge af hvide runde brillantslebne cubic zirconia sten. Rundt om den centrale klynge er en glorie af grønfarvede kaliberskårne cubic zirconia sten. Omkring de grønne kaliberskårne sten er der en glorie, hvoraf runde brillantslebne cubic zirconia sten.
I toppen af hver klynge sten er der en løkke, som er sat med runde brillantslebne cubic zirconia sten.
Hvert hængelås vedhæng hænger på en omega clips, som også er sat med hvide runde cubic zirconia sten.
Samlet vægt 4,4 gram.
som ny/god.
Samlet vægt 4,4 gram.
som ny/god.