TYRA LUNDGREN. bakke, stentøj, Arabien, 1934.

693733. TYRA LUNDGREN. bakke, stentøj, Arabien, 1934.

Signeret og dateret. Længde 38, bredde 21 cm.

Slitage, pletter, ridser.

Kunstner/designer

Tyra Lundgren (1897–1979)

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage, pletter, ridser.

Kunstner/designer

Tyra Lundgren (1897–1979)

Antal besøg: 1.387