67676. LAUNDRY SERVICE, 3 dele, keramik, Gustavsberg og POTTA, England, 20. århundrede.
Håndvask, kande og sæbeskål, Gustavsberg.
Håndvaskens diameter er 37 cm. Kandens højde er 27 cm.
Potte, England, diameter ca. 24 cm, højde ca. 13 cm.
Omfattende krakeleringer, misfarvninger, Kantstødt.