KARFE OG JUSTERE, glas, første halvdel af det 20. århundrede.

67150. KARFE OG JUSTERE, glas, første halvdel af det 20. århundrede.

Jordindretning.
Højden på kanden inklusive proppen er 33 cm.
Kande, højde 20 cm.

Brugsslitage, karaffel med Kantstødt under bunden, kande med ridser vi piber.

Få foretaget en gratis vurdering!

Jordindretning.
Kande, højde 20 cm.

Antal besøg: 864