647546. SOFA "Kuba", Bertil Fridhagen, Bröderna Andersson, Ekenäs, midten af det 20. århundrede.
3-personers hynder i grøn tekstil.
Længde ca 182 cm Sædehøjde ca 38 cm.
Brugsslitage, ujævnheder, pletter. Hynder med tør polstring, mindre skader på polstring. En underliggende gummiliste med reparation.