63225. Sæt AF PORCELEN, 4 dele, Rörstrand og Arabien, 20. århundrede.
Gulerod, "Picnic", Rörstrand, længde eksklusiv hanke 23,5 cm.
Tekande "Krokus, Arabien.
Syltetøjsglas og serveringsskål, Arabia.
Brugsslitage, Picnic mangler låg. syltetøjsglas med krakeleringer og misfarvninger, tekandesi med Kantstødt.