MÜLLER, CHRISTIAN.

629181. MÜLLER, CHRISTIAN.

Tableau de Pétersbourg, ou lettres sur la Russie, écrites en 1810, 1811 et 1812. Chez Treuttel et Würtz, Paris & Chez F, Kupferberg, Mayence, 1814. 8vo i et tidssvarende gnidet halvlæderbind med forgyldt dekoreret ryg. Mangler sandsynligvis halv titel. XVI s., (II), 551 s., (I) + indgraveret kort over St. Petersborg med reparationer på bagsiden.

St. Petersborg med reparationer på bagsiden.

Få foretaget en gratis vurdering!
629181. MÜLLER, CHRISTIAN.

Antal besøg: 429