62533. IS med poleret dekoration af blade, 49 dele, 20. århundrede.
8 rødvinsglas, højde 13,5 cm.
6 stk hvidvin, højde 12 cm.
6 vandglas, højde 9 cm.
9 snapse, højde 8 cm.
9 likører, højde 6 cm.
11 madeira, højde 6,5 cm.
Slitage, aflejringer, lejlighedsvis mindre Kantstødt.