GUNNAR PERSSON. (Kronblom) farvelitografi, signeret, nummereret 97/100, dateret -87.
61439. GUNNAR PERSSON. (Kronblom) farvelitografi, signeret, nummereret 97/100, dateret -87.
40 x 52 cm Gunnar Persson 1933 svensk serieskaber.
Har skabt tegnefilmene Gus og Herr Larsson Tegnet og skrevet manuskriptet til den 91., Flygsoldat 113 Bom, Han er bedst kendt for Kronblom-serien, som han overtog efter sin far Elov Persson.