59557. SPISESKAB, rokokostil, 20. århundrede.
Hvidlakeret med forgyldte detaljer, profileret front dekoreret med romber, skabe dekoreret med hylder, to skuffer med messinggreb. Længde 115, bredde 50, højde 200 cm.