TABURET, barok, tidligt 1700-tal.

594879. TABURET, barok, tidligt 1700-tal.

Spiraldrejede ben, på kryds og tværs og benkryds. Polstring af mønstret plys.

50 x 46 cm. Højde 52 cm.

Slitage og skader. Spor af skadedyrsangreb.
Udskiftede dele. Senere påklædning.

Få foretaget en gratis vurdering!

50 x 46 cm. Højde 52 cm.

Antal besøg: 946