59034. YDERFOER, 2 stk, keramik, Gustavsberg og Rörstrand.
Yderfor Gustavsberg med pink og grøn dekoration, højde ca. 17 cm.
Yderfor Rörstrand, dekoration af blandt andet greb, højde 19 cm.
Slitage, krakeleringer, misfarvninger. Lejlighedsvis glasurafvisning.