YDERFOER, 2 stk, keramik, Gustavsberg og Rörstrand.

59034. YDERFOER, 2 stk, keramik, Gustavsberg og Rörstrand.

Yderfor Gustavsberg med pink og grøn dekoration, højde ca. 17 cm.
Yderfor Rörstrand, dekoration af blandt andet greb, højde 19 cm.

Slitage, krakeleringer, misfarvninger. Lejlighedsvis glasurafvisning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.689